Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Mbi 3900 infektime në 24 orët e fundit në Kosovë, 6 qytetarë humbin jetën nga Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat pandemike për 24 orët e fundit. Nga 15.268 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 3917 qytetarë dhe janë regjistruar 6 humbje jete. Janë shëruar 617 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm tëë të shëruarve në 162.950 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

albsig

spring

27 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.623 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.764.421 doza të vaksinës.

-Deri më sot 803.638 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Deri më sot janë dhënë 68.526 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

-Nga 15.268 testime, 3.917 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.

-Sot janë shëruar 617 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.950.

-Në total numri i rasteve aktive është 28.751.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img