Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Mbi 300 artistë, bandat e ushtrive të Shqipërisë, Kosovës, NATO dhe SHBA koncert bamirësie për Ukrainën në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Bandat e ushtrisë së Shqipërisë, Kosovës me vendet e NATO dhe SHBA janë duke zhvilluar një koncert në Tiranë.

Koncerti është për bamirësi që do të shkojnë për Ukrainën që është në luftë prej disa kohësh me Rusinë.

Në koncert po performojnë i 300 artistë nga Orkestra Sifonike e FA, Kori i FA, Banda e Ushtrisë shqipëtare dhe Bandat e ushtrive të Kosovës dhe vendeve të NATO nga SHBA, Britania e Madhe, Franca, Italia, Greqia, Maqedonia e Veriut, Kroacia dhe Sllovenia.

Kryeministri Edi Rama ka ndarë edhe disa video nga konderti duke i quajtur të “mrekullueshme” prezantimet.

Më shumë


spot_img

spot_img