Hapësire reklamuese

Aktualitet

Mbi 300 artistë, bandat e ushtrive të Shqipërisë, Kosovës, NATO dhe SHBA koncert bamirësie për Ukrainën në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Mbi 300 artistë, bandat e ushtrive të Shqipërisë,

Bandat e ushtrisë së Shqipërisë, Kosovës me vendet e NATO dhe SHBA janë duke zhvilluar një koncert në Tiranë.

Koncerti është për bamirësi që do të shkojnë për Ukrainën që është në luftë prej disa kohësh me Rusinë.

Në koncert po performojnë i 300 artistë nga Orkestra Sifonike e FA, Kori i FA, Banda e Ushtrisë shqipëtare dhe Bandat e ushtrive të Kosovës dhe vendeve të NATO nga SHBA, Britania e Madhe, Franca, Italia, Greqia, Maqedonia e Veriut, Kroacia dhe Sllovenia.

Kryeministri Edi Rama ka ndarë edhe disa video nga konderti duke i quajtur të “mrekullueshme” prezantimet.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese