Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Mbi 30 apartamente dhe mijëra euro të vjedhura, “Black Point” çon në pranga 3 shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre shtetas shqiptarë dhe një rumun janë arrestuar në Itali gjatë një operacioni të koduar “Black Point”.

Katër të arrestuarit akuzohen për kryerjen e një sërë vjedhjesh, të paktën 30 apartamente të vjedhura që janë dokumentuar në zonën e Trentos. Ndërsa prokuroria ka lëshuar urdhër arresti për 4 persona të tjerë të dyshuar si pjesë e këtij grupi, të përbërë nga shqiptarë, rumunë dhe moldavë.

Një pjesë e madhe e sendeve të vjedhura janë sekuestuar se bashku me qindra mijëra euro në kesh.

Më shumë
spot_img
spot_img