Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Mbi 25 mijë të infektuar, 381 të vdekur në 24 orët e fundit në Britani, mes tyre një 19-vjeçar i shëndetshëm

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Britania e Madhe ka publikuar shifrat e fundit përsa i përket të prekurve dhe viktimave nga covid-19, në 24 orët e fundit.

Kështu, janë shënuar 381 viktima duke e çuar në 1789 numrin total të jetëve të humbura. Një nga viktimat e sotme ishte një 19-vjeçar i shëndetshëm, i cili nuk kishte sëmundje shoqëruese.

Në ditën e fundit, janë regjistruar 3009 raste të reja me covid-19, në total 25/150 të infektuar. Të shëruar janë 135 ndërsa 163 janë në gjendje kritike.

59 % e personave që kanë ndërruar jetë janë meshkuj dhe 41% janë femra.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img