Mbi 25 mijë të infektuar, 381 të vdekur në 24 orët e fundit në Britani, mes tyre një 19-vjeçar i shëndetshëm

Publikuar tek: bota, më 19:30 31-03-2020 Mbi 25 mijë të infektuar, 381 të vdekur në 24 orët e fundit në Britani, mes tyre një 19-vjeçar i shëndetshëm

Britania e Madhe ka publikuar shifrat e fundit përsa i përket të prekurve dhe viktimave nga covid-19, në 24 orët e fundit.

Kështu, janë shënuar 381 viktima duke e çuar në 1789 numrin total të jetëve të humbura. Një nga viktimat e sotme ishte një 19-vjeçar i shëndetshëm, i cili nuk kishte sëmundje shoqëruese.

Në ditën e fundit, janë regjistruar 3009 raste të reja me covid-19, në total 25/150 të infektuar. Të shëruar janë 135 ndërsa 163 janë në gjendje kritike.

59 % e personave që kanë ndërruar jetë janë meshkuj dhe 41% janë femra.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092999935150146
array(1) { ["section"]=> string(113) "mbi-25-mije-te-infektuar-381-te-vdekur-ne-24-oret-e-fundit-ne-britani-mes-tyre-nje-19-vjecar-i-shendetshem-200824" }