Mbi 20 ndërtesa të shembura në Izmir dhe 25 pasgoditje, dyshohet për viktima nën rrënoja (Video)

Publikuar tek: rajon, më 14:28 30-10-2020 Mbi 20 ndërtesa të shembura në Izmir dhe 25 pasgoditje, dyshohet për viktima nën rrënoja (Video) Shembja e pallatit në Turqi

Të paktën 20 ndërtesa raportohet se janë shembur vetëm në zonën e Izmirit, qyteti bregdetar në Turiq ku jeton një komunitet i madh shqiptarësh, i goditur rreth një orë më parë nga një tërmet 6.7 ballë.

Nga raportimet e para flitet për të paktën 4 viktima, ndërsa dyshohet se ka persona të bllokuar nën rrënoja. Vetëm pak çaste më parë një grua është nxjerrë e gjallë nga një ndërtesë e shembur në Izmir.

Edhe në disa ishuj të Greqisë raportohet për ndërtesa të shembura. Në ishullin e Samos raportohet për katër persona të lënduar.

Tërmeti ka shkaktuar edhe cunami, duke bërë që uji i detit të përparojë deri në 300 metra brenda tokës në disa zona. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PAMJE TË FRIKSHME: IZMIRI mbulohet nga pluhuri, tërmeti 7 ballë SHEMB ndërtesat, njerëzit vrapojnë të tmerruar në rrugë (VIDEO)
Rekord i FRIKSHËM, shifrat e infektimeve me COVID-19 në KOSOVË i kalojnë 400 »
Article Logic
Execution time: 0.012543916702271
array(1) { ["section"]=> string(100) "mbi-20-ndertesa-te-shembura-ne-izmir-dhe-25-pasgoditje-dyshohet-per-viktima-nen-rrenoja-video-225791" }