Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Mbi 2 mijë testime në 24 orët e fundit. Rastet pozitive numërohen me gishtat e dorës (BILANCI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7 raste të reja dhe fatmirësisht asnjë humbje jete nga Covid-19.  Ky është bilanci i të dhënave për situatën pandemike në Shqipëri në 24 orët e fundit.

Janë shëruar 4 pacientë të prekur me Covid-19, duke e çuar numrin e të shëruarve në total në 130,033 që nga fillimi i epidemisë.

Në 24 orët e fundit janë kryer 2,907 testime, nga të cilat ka rezultuar pozitiv me Covid19 shtatë qytetarë në këto bashki: 3 raste në Devoll, 2 raste në Tiranë, 1 rast në Shkodër, 1 rast në Mirditë. Aktualisht janë 55 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 3 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv. Janë shëruar 4 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,033 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (6 Korrik 2021)

 Raste të reja ditore 7

Të shëruar në 24 orë 4

Të shtruar në spitale 3

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 2,907

Testime totale 821,526

Raste pozitive 132,544

Raste të shëruara 130,033

Raste Aktive 55

Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 23

Shkodër 8

Elbasan 6

Durrës 5

Vlorë 5

Korçë 5

Lezhë 2

Fier 1

Më shumë

spot_img
spot_img