Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Mbi 2 mijë të infektuar në Kosovë, 6 qytetarë humbin jetën nga Covid

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Nga 10.087 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid, 2033 qytetarë dhe janë regjistruar 6 humbje jete. Janë shëruar 3.329 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 172.044 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

01 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.022 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.781.110 doza të vaksinës.

Deri më sot 805.802 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 81.020 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 10.087 testime, 2.033 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 3.329 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 172.044.

Në total numri i rasteve aktive është 32.906.


Më shumë