Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Mbi 13 mijë të prekur në total nga koronavirus, ndërrojnë jetë 46 persona në 24 orët e fundit në Turqi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fb980c812c68a9e16f19b64ff79721de

46 pacientë të prekur nga koronavirus kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Turqi.

Sipas të dhënave të publikuara në faqen ndërkombëtare WorldMeter, në shtetin turk janë konfirmuar gjithsej 13, 531 raste pozitive me koronavirsu, ndërsa vetëm 24 orët e fundit janë shënuar 2, 704 raste të reja dhe 46 vdekje.

Nga të dhënta e sotme, shihet se Turqia ka një trend në rritje të rasteve të reja dhe vdekjeve në 24 orët e fundit, pasi dje janë regjistruar 1, 610 raste të reja dhe 37 vdekje në 24 orët e fundit.

Në gjithë botën, janë identifikuar 828,305 raste me koronavirus, 40,735 të vdekur dhe 174,454 të shëruar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img