Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Mbi 100 të plagosur rëndë në Venezuelë, Maduro nuk heq dorë nga Presidenca

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Venezuelë ditën e djeshme shumë protestues dhe një grup i ushtrisë u përpoqën të rrëzojnë presidentin e Venezuelës Nikolas Maduro por nuk e kanë arritur.

 

Me shumë se 100 persona janë plagosur rëndë dhe rrezikuan dhe jetën në përplasjen e ditës së djeshme. Presidenti Nikolas Maduro deklaroi se forcat e armatosura me liderin e opozitës Juan Guaido janë rrëzuar nga forcat e shtetit, të cilat janë në mbeshtetje të qeverisë.

Shumë shtete si Amerika, Britania e Madhe dhe shumica e Amerikës Latine kanë deklaruar se lideri i opozitës ka mbështetjen e tyre për të rrëzuar presidentin. Nga ana tjetër sekretari amerikan Mike Pompeo tha se Nikolas Maduro ka mbështetjen e Rusisë e cila e bindi atë të qendronte si president.

Në rruget e Venezuelës dëmet janë të shumta ndërsa pritet që të ketë dhe me shumë trazira. Pamjet e ditës së djeshme trëgojnë se tani në Venezuelë ka filluar një luftë civile e cila nuk dihet se kur do të ndalojë dhe as se si do të përfundojë…

59412956_1177080582472875_5557218524566388736_n.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img