Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Mbi 100 të dënuar në Burgun e Reçit prej dy ditësh në grevë urie, refuzojnë ushqimin dhe kërkojnë të takojnë familjarët

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbi 100 të dënuar në Burgun e Reçit raportohet se janë futur në grevë urie dhe prej dy ditësh kanë refuzuar ushqimin në shenjë proteste.

Mësohet se të dënuarit kërkojnë që të takojnë familjarët pasi që prej pezullimit të lejeve për shkak të pandemisë së Covid-19, e vetmja mënyrë kontakti për ta ka qenë telefoni. Ata kërkojnë leje që të shkojnë në shtëpi.

Ndërkohë, edhe në Burgun e Peqinit të dënuarit janë në grevë urie prej disa ditësh dhe kërkojnë përgjysmim të dënimeve sepse sipas tyre “një pjesë të fajit për krimet e tyre” e ka shteti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img