Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Mbi 10 mijë vaksinime gjatë ditës së sotme,më shumë se 324 mijë shqiptarë kanë marrë dozën e parë të vaksinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fushata e vaksinimit masiv në vendin tonë vazhdon me ritme të shpejta, pasi gjatë ditës së sotme janë kryer 10.218 vaksinime.

Ndërkohë numri total i vaksinimeve ka arritur në 324.840, teksa kujtojmë se ka përfunduar vaksinimi për mjekët de infermierët në të gjithë Shqipërinë.

Vaksinimi në vendi tonë po bëhet me 4 vaksina të ndryshme: Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe Sinovac. Ditën e sotme në vendin tonë erdhën 40 mijë vaksina të kompanisë AstraZeneca, ndërkohë që nesër pritet të vijnë edhe 50 mijë doza të tjera.

Screenshot 1 42
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img