Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Mbeturinat e Durrësit digjen në Manzë, qytetarët protestojnë dhe bllokojnë rrugën, tymi ‘pushton’ zonën (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

88d3d3113aa5f01218afc0e96ddec726

Mbetjet e Bashkisë Durrës po dërgohen në Manzë për t’u djegur, për skak se është mbyllur vend-depozitimi i Porto Romanos.

Por djegia e mbeturinave ka bërë që tymi dhe era e keqe të pushtojnë zonën, duke nxjerrë banorët në protestë, të cilët ditën e djeshme kanë bllokuar edhe rrugën.

Ata nuk kanë lejuar kamionët të hynin në zonë, duke e detyruar Bashkinë e Durrësit të gjejë një destinacion tjetër për djegien e mbeturinave.

Fillimisht Bashkisë së Durrësit iu kërkua që mbetjet t’i çonte në landfillin e Sharrës, por për shkak të panmundësisë për të mbulur kostot, u përdor Manza për djegien e mbeturinave.

Tashëm duket se Bashkia e detyruar do t’i transportojë mbeturinat drejt Sharrës, pasi qytetarët nuk lejojnë që tymi dhe era e keqe të pushtojë zonën ku ata banojnë.

3.JPGCapture_copy.JPG2.JPG

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img