Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

“Mbeturina të Partisë së Punës”, Tomor Alizoti irritohet me deklaratën e Ramës: Je i biri i xhelatit, nipi i Spiro Kolekës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tomor Alizoti, deputet i opozitës, ka reaguar sot pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili nga foltorja e Kuvendit iu tha demokratëve se “Kur ju dëgjon që flisni dhe mos tju njohësh, mendon se jeni mbeturina të Partisë së Punës.”

Sipas Alizotit, kryeministri sot ka folur për veten dhe partinë e tij.

“I biri i një xhalati, nipi i Spiro Kolekës. Kjo që tha sot, ai foli për veten e tij. Kur unë bridhja në Spaçi, ti ishe rrugëve të bllokut. Partia e Punës është partia e tij, Kristaq Rama dhe Spiro Koleka. Ai nuk është në Parlament, ka ikur të merret me punën e tij boshe”, tha Alizoti për mediat pak më parë.

Për protestën e djeshme, deputeti demokrat tha se shqiptarët nuk duhet të reshtin së protestuari dhe PD vetë duhet t’ju prijë këtyre tubimeve.

“Shqipëria nuk duhet të reshti së protestuari, se është vendi me padrejtësinë më të madhe. Në Shqipëria sfida kryesore është uria. Ky është një popull i paushqyer. Sipas mendimit tim PD, duhet të jetë në pararojë të protestave. Ka protestuar kur i ati i kryeministrit ishte në Byron politike”, shtoi ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img