Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Mbeti jashtë Parlamentit, Ndoka i ashpër me Bashën: Të mbajë PËRGJEGJËSI! Kishte një koalicion me mua Dukën dhe Shehin por nuk e shfrytëzoi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vjen reagimi i parë nga aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka, i cili kritikon rolin e kreut të PD gjatë fushatës teksa thotë se tashmë duhet të mbajë përgjegjësi.

Ndoka, i cili mbeti jashtë parlamentit të ri, tha në “Breaking”, se Basha nuk e shfrytëzoi faktin që ishte në koalicion me të, Dashamir Shehin apo Agron Dukën, por “me unin e tij tentoi të kopjonte stilin e tij”, duke mos u shfaqur në fushatë me koalicionin që kishte.

“Padyshim që Basha duhet të mbajë përgjegjësi, ai luajti të gjitha për gjitha. Ai nuk e shfrytëzoi se pati një koalicion, ai me unin e tij tentoi që kopjonte sitlin e tij. Nëse Rama ishte i vetëm, Basha kishte një koalicion me aleatët, kishte koalicionin më plural që nuk e kishim pasur ndonjëherë. Asnjëherë nuke kemi parë Bashën të dalë më koalicionin e tij, duhet të kishte besueshmërinë më të madhe, se nëse dikush nuk kishte dashamërisë për Bashën, kishte për Agron Dukën apo dhe Dashamir Shehin”, tha Ndoka.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img