Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Mbeten të larta shifrat e infektimeve në Itali, mbi 15 mijë raste të reja dhe 331 viktima në 24 orët e fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shifra të larta infektimesh janë regjistruar në Itali në 24 orët e fundit, pasi 15.746 persona kanë rezultur pozitivë në testin e COVID-19.

Në krahasim me ditën e djeshme numri i rasteve të reja dhe viktimave ka pësuar ulje, por sërish shifrat mbeten të larta, pasi 331 persona nuk ia kanë dalë të fitojnë betejën me COVID-in.

Që nga fillimi i pandemisë numri i të infektuarve ka shkuar në 3.769.814, ndërsa prej tyre 114.254 kanë humbur jetën.

Qeveria italianë ka vendosur masa shtrënguese për të parandaluar përhapjen e virusit dhe po kryen vaskinimin masiv me katër doza të ndryshme.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img