Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Mbeten sërish TRE, fillon takimi Zaev-Rama-Vuçiç për ‘Schengeni Ballkanik’ në Ohër

spot_img

Lajme të ngjashëm

86bc3e8285a88aae0f436e5c16bcbdc2

Kryeministri Edi Rama ka nisur takimin me homologët e tij të Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë në Ohër.

Mësohet se takimi trepalësh i liderëve të Ballkanit Perëndimor do të vijojë edhe gjatë ditës së dielën.

Ndërkohë Presidenti i Maqedonisë Stevo Pendarovski ka rezervuar mbrëmjen e sotme një darkë me Zaev, Ramën dhe Vuçiç.

Sakaq, krijimin e një ‘Schengeni Ballkanik’ e ka mbështetur më herët edhe i dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, i cili u shpreh se është një ide premtuese.

eee.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img