Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mbeten pa energji elektrike shumë zona të Veriut, pëson defekt linja e tensionit të lartë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa zona në veri të vendit kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të disa defekteve.

Për rrjedhojë kanë mbetur pa energji disa n/stacione, si ai i Kukësit, Kalimashit, Krumë, Shupenze, Peshkopi si dhe subjekte HEC të zonës.

Pritet që defekti të rregullohet dhe banorëve të këtyre zonave t’u rikthehet sërish energjia elektrike.

Njoftimi i plotë:

Avari ne linjen 110kV të #OST

Po ju bejme me dije se eshte stakuar ne avari linja 110 kV Bulqize-Peshkopi , aset Operatorit te Sistemit te Transmentimit❗️

Per rrjedhoje kane mbetur pa energji disa n/stacione, si ai i Kukesit, Kalimashit, Krumë, Shupenze, Peshkopi si dhe subjekte HEC – te zones.

Stakimi i n/stacioneve ndikoi në nderprerjen e energjise elektrike ne zonat:

Kukes dhe rrethinat, Krume, Kalimash, Shupenzë (Bulqize), Vojnik, Peshkopi dhe rrethina

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img