Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Mbështjellë me çarçaf dhe e futur në kuti, shqiptarët kapen me kufomën në bagazh në Itali: Duam ta varrosim në vendlindje

spot_img

Lajme të ngjashëm

0bda1107e94aa81c0a85173f351cc184

Policia italiane ka mbetur e habitur kur në bagazhin e automjetit të dy shqiptarëve nga Kosova është gjetur një trup i pajetë. 

Sipas mediave italiane trupi i pajetë ishte i afërmi i dy shqiptarëve. Ata e kishin mbështjellur trupin me një çarçaf dhe e kishin futur në një kuti në bagazhin e makinës. Kosovarët e kishin vendosur trupin në makinë dhe do të bënin kështu linjën nga Bari drejt Kosovës.

Mediat italiane raportojnë se nuk bëhet fjalë për çështje kriminale, por vdekje natyrore.

Pas verifikimeve rezultoi se dy shqiptarët nga Kosova po përpiqeshin ta transportonin të afërmin e tyre në vendin e origjinës, ku edhe do të varrosej.

E gjitha kjo mendohet të jetë bërë për të shmangur procedurat doganore të cilat kushtojnë dhe mund të kenë qenë të papërballushme nga shqiptarët e Kosovës.

Më shumë

spot_img