Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mbështetësit e Vetëvendosjes fillojnë festën në rrugë, anëtarja e VV-së bën thirrje që të qëndrojnë në shtëpi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

426df40369dbf6327af6610d4d740293

Pas rezultateve të para të publikuara nga KQZ, mbështetësit e Lëvizjes Vetëvendosje kanë dal në rrugë për të festuar fitoren e partisë së tyre.

Por anëtarja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu në një deklaratë për mediat u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi, duke marrë parasysh situatën me pandeminë.

“Kemi pasur një ditë të gjatë me temperatura të ulëta. Kam një mesazh falënderimi dhe mirënjohje të thellë për qytetarët e Kosovës. Dalja e tyre ka qenë e kënaqshme për demokracinë tonë.

Andaj mund të themi se fjala referendum ka qenë e qëlluar. Kërkojmë që festa e qytetarëve të vazhdojë nëpër shtëpitë e tyre. Kjo për shkak se në sheshe dhe në këtë temperaturë të ftohtë mund të kemi pasoja shëndetësore. Jemi në një situatë pandemike.

Edhe një herë, mos të festojmë në sheshe por pranë familjes. Duke e ditur se festojmë me zemër”, tha ajo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img