Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Mbështetësit e PD protestojnë përpara policisë së Elbasanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbështetës të PD kanë protestuar mbrëmjen e sotme para drejtorisë së policisë në Elbasan, duke kërkuar lirimin e eksponentëve të PD.

Policia e Elbasanit ka proceduar në gjëndje të lirë 16 persona dhe ka arrestuar 7 të tjerë për shkak të protestës në hyrje të Librazhdit kundër kryeministrit Edi Rama i cili ishte atje për takime elektorale.

Mes të arrestuarve është ish-deputeti demokrat Aurel Bylykbashi, dhe 6 drejtues e zyrtarë të degëve të Partisë Demokratike në Bashkitë e Qarkut të Elbasanit.

Protestuesit kërkojnë lirimin e 7 të arrestuarve, duke e quajtur burgosjen e tyre si hakmarrje politike e kryeministrit Rama ndaj opozitës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img