Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

“Mbështetësit e Berishës janë bërë anti-amerikanë”, plas mes Tritan Shehut dhe Kadillit: Gënjeshtar dhe provokator i ulët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tritan Shehu i PD i kthyer përgjigje kolegut të tij Fatbardh Kadilli, i cili sot në një intervistë për News24, tha se mbështetësit e Berishës janë kthyer në anti-amerikanë.

Me anë të një shënimi në Facebook, Shehu thotë se kjo është një gënjeshtër dhe provokim i ulët, duke e konsideruar një turp deklaratën e Kadillit.

Deputeti i zgjedhur i PD shprehet i qartë kur thotë se gjithnjë selia blu ka qenë pro-amerikane që nga drejtimi i Berishës dhe tani me në krye Lulzim Bashën.

Shënimi i plotë i Tritan Shehut

Po lexoj ne media qe Kadilli duke sulmuar dhe Bashen paska thene:

Mbeshtetesit fanatike te Berishes jane kthyer ne antiamerikane!

Sikur te kishte zbuluar talebanet ne PD flet ky Kadilli!!!

Dhe pastaj enderon te behet dhe kryetar i PD!

Turp i vertete ky.

Kjo eshte vetem nje genjeshter monstruoze dhe nje provokim i ulet.

Dashuria e respekti i pa kufishem per ShBA ka qene ne themel te PD, qe ne lindje te saj…e vazhdon te jete ne te gjitha nivelet e kesaj partie, edhe pavaresisht debateve tona te brendeshme.

Dhe promotori i ketij parimi te madh ka qene pa nderprerje pikerisht Berisha vete.

E tille vazhdon PD edhe sot me kryetar Bashen.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img