Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Mbështetësit e Berishës dhe ata të Bashës, sherr në emision se kush mbron Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbështetësit e Bashës dhe të Berishës brenda Partisë Demokratike u përballën ashpër në studion e “Politiko” këtë mbrëmje.

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Indrit Sefa replikoi ashpër me deputetin Edmond Spaho, mbështetës i PD-së.

Sefa akuzoi 12 deputetët që kanë dalë hapur në mbështetje të Berishës se nuk kanë ndërmarrë asnjë nismë kundër Edi Ramës në Kuvend.

“Kush është aksioni më i madh politik kundër Edi Ramës i 12 deputetëve që mbështesin Berishën, përveç dashit në selinë e pd?”, tha Sefa.

Deputeti Spaho iu përgjigj duke treguar disa foto nga ndërhyrja e policisë gjatë protestës së 8 majit.

“Kurse aksioni juaj më i madh ësshtë ky këtu! Ky është aksioni juaj më i madh”, duke nënkuptuar se Basha u shpëtua nga Edi Rama ditën e protestës para selisë së Partisë Demokratike.

“Ju donit të na dhunonit ne? Donit të na dhunonit? Me kokë dashi si në mesjetë! Policia nuk e bëri detyrën, se po të bënte detyrën nuk do të vinte më 40 minuta vonesë”, u përgjigj Sefa.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img