Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Mbështetëse e flaktë e ISIS, kush është 19-vjeçarja e arrestuar në Itali, gruaja e Kujtim Fejzullait që vrau 4 persona në sulmin e Vjenës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 19-vjeçare me origjinë kosovare është arrestuar nga policia italiane gjatë një bastisjeje në Milano. 

Bleona Tafallari akuzohet për bashkëpunim me qëllim terrorizmin. Gruaja drejtonte një rrjet femrash, ku bindte vajza të tjera të martoheshin me xhihadistët. Në celularin e tij gjen skena të prerjes së kokës.

Për hetuesit, gruaja është “një mbështetëse e zjarrtë e ISIS”. E radikalizuar që në moshën 16-vjeçare. Mediat italiane bëjnë me dije se 19-vjeçarja është gruaja e Kujtim Fejzullait, i cili një vit më parë bërë një sulm në Vjenë.

Sulmi në kryeqytetin austriak ndodhi më 4 nëntor 2020, Fejzulai qëlloi në disa pjesë të qytetit dhe vrau katër persona përpara se të qëllohej për vdekje nga forcat e sigurisë.

Më shumë
spot_img
spot_img