Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

‘Mbështetemi te Franca për hapjen e negociatave’, Meta takim me ministrin e Jashtëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë vizitës së tij në Francë, Presidenti Ilir Meta është takuar  edhe me ministrin e Jashtëm francez Jean-Yves Le Drian me të cilin ka ndarë çështje të rëndësishme.

Meta bën me dije se kanë biseduar për bashkëpunimin në rajonin e Mesdheut por thekson se Shqipëria mbështetet tek Franca për hapjen e negociatave me BE.

“Kënaqësi e veçantë të bisedoja në Marsejë, me Ministrin e jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, jo vetëm për rëndësinë e bashkëpunimit në rajonin e Mesdheut. Presim vizitën e tij të ardhshme në Shqipëri dhe mbështetemi fort tek Franca për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian”, shkruan Presidenti Meta.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img