Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mbesa kishtë lënë filtrat ndezur, avokati shfaqet në “zoom” si “mace” gjatë seancës gjyqësore (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32c0bf6a6db8e355db4c72f570576fd5

Gjatë kohës së pandemisë shumë takime dhe bashkëbisedime janë zhvillur online në “zoom”, duke shkaktuar edhe momente komike, pasi disa qytetarë ende nuk kanë mësuar sesi ta përdorin atë.

Kështu ka ndodhur edhe së fundmi në një konferencë kur një avokat është shfaqur me filtrat e një maceje.

Mbledhja e gjykatës së rrethit në Teksas nisi me humor. Avokati i Rod Ponton nga Teksasi i ShBA-së, fliste duke thënë se ishte ai dhe jo një maca, dhe kjo bënte që goja e maces të lëvizte, duke e bërë edhe më komike situatën.

“Mendoj se është një filtër, nuk di si ta largoj. E kam asistenten këtu, po përpiqet ta largojë”, tha avokati Ponton, teksa dy avokatët e tjerë po buzëqeshnin për situatën.

Ai tha se para se të futen të punonte mbesa e tij kishte luajtur në kompjuter dhe kishte hapur filtrin e maces.

Më vonë, gjykatësi Roy Ferguson shkroi në Tëitter: “Këshilla e rëndësishme për Zoom: Nëse një fëmijë ka përdorur kompjuterin tuaj, para se të bashkoheni me një takim virtual kontrolloni opsionet e videos për t’u siguruar që filtrat janë të fikur. Kjo kotele sapo bëri një njoftim zyrtar për një rast“.

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img