Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Mbërritja e 121 afganëve të parë në Rinas, Veliaj: Ne ishim ‘afganët’ dikur; radha jonë për të kontribuar tani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale pas mbërritjes së 121 afganëve të parë në Rinas.

Veliaj shkruan se dikur ne ishim si “afganët” dhe tani është radha jonë për t’i ndihmuar ata në këtë periudhë të vështirë.

Aeroporti “Nënë Tereza” ka mirëpritur fluturimin e parë të refugjatëve afganë nga Kabuli! Ne ishim ‘afganët’ dikur dhe e dimë shumë mirë se çfarë do të thotë të largohesh nga shtëpia dhe të fillosh nga e para. Radha jonë për të kontribuar tani! #Refugjatë Mirë se vini”, shkruan Veliaj në Twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img