Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mbërrin nga Gjermania letërporosia për Artan Shkëmbin, ish-kreu i OFL dyshohet se dekonspiroi aksionin duke informuar trafikantin e kokainës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1dcad222860b764a632bc061afb5e1bc

Mbërrin nga Gjermania letërporosia drejtuar Strukturës së Posaçme Anti Korrupsion për Artan Shkëmbin, ish-kreu i Operacionit Forca e Ligjit, i akuzuar për dekonspirim të një aksioni.

SPAK nisi hetimin menjëherë pas informacioneve nga autoritetet gjermane se Shkëmbi kishte njoftuar, përmes një aplikacioni të koduar, një person që kërkohej për trafik të kokainës në Gjermani.

Mesazhi përmbante një fotografi të të dhënave të nxjerra nga sistemi Deep See.

Shkëmbi, i cili akuzohet për nxjerrje të sekretit, dyshohet se i ka dërguar mesazh personit menjëherë pasi pala gjermane kërkoi t’i vihej në dispozicion i gjithë informacioni për të. 

Ai e vuri në dijeni trafikantin shqiptar, dhe kaq mjaftoi që ai të humbte gjurmët. Trafikanti në fjalë mësohet se ka qenë pjesë e një rrjeti të madh të trafikut të kokainës në Europë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img