Hapësire reklamuese

Aktualitet

Mbërrin në portin e Durrësit superjahti luksoz i njeriut më të pasur në Indi

Shkruar nga Newsbomb
Mbërrin në portin e Durrësit superjahti luksoz i njeriut më

Ka mbërritur në Në portin e Durrësit mëngjesin e sotëm jahti i njeriut më të pasur në Indi.Bëhet fjalë për mjetin lundrues të quajtur “Alaiya” me pronar Laksmhi Mittal.

Jahti rreth 111.5 metra i gjatë është i ndërtuar në vitin 1965,  i cili ka 5 suita dhe hapësira të bollshme, tejet moderne për të bërë pushime komode.

Ndërsa pronari është drejtor ekzekutiv i “ArcelorMittal”, kompania më e madhe në botë e prodhimit të çelikut.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese