Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Mbërrin në Durrës anija gjigante e ushtrisë amerikane, Yuri Kim: Nis sot stërvitja “Defender21”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Fillon sot stërvitja e madhe e NATO në Ballkanin Perëndimor, Defender 21.

Në portin e Durrësit ka mbërritur ditën e sotme anija e flotës amerikane Bob Hope. Mijëra trupa amerikane dhe të shteteve aleate të NATO do të marrin pjesë në këtë stërvitje.

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim njofton se edhe dy anije të tjera do të mbërrijnë në Shqipëri.

“Nis sot stërvitja më e madhe në Ballkanin Perëndimor, Defender21. E lumtur të shoh a anijen e flotës amerikane Bob Hope të mbërrijë në Durrës. Bob Hope është një anije furnizimi që mban më shumë se 800 copë pajisje për t’u përdorur në stërvitje. 2 anije të tjera do të bashkohen. SHBA – Shqipëria Krah për Krah”, shprehet Kim.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img