Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
72 %
5.1kmh
90 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Mbërrijnë në vendin tonë edhe dy avionë me afganë, strehohen në Durrës e Tiranë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë mbërritur edhe dy avionë të tjerë me afganë në vendin tonë gjatë orëve të para të mëngjesit.

Ministria e Jashtme njofton se në orën 03:50 mbërriti në aeroportin e Rinasit avioni me 154 pasagjerë, 108 prej të cilëve u vendosën në Qytet Studenti dhe pjesa tjetër në struktura hoteliere në Durrës. Ata u pritën nga zvministrja e MEPJ, Megi Fino.

“Mirëmëngjes! Në orët e para të mbështesit mbërritën dy avionëve afganë mes të cilëve edhe fëmijë. Në orën 3.50 mbërriti në aeroportin e Rinasit avioni me 154 pasagjerë, 108 prej të cilëve u vendosën në Qytet Studenti dhe pjesa tjetër në struktura hoteliere në Durrës. Ata u pritën nga zvministrja e MEPJ, Megi Fino.

Ndërsa pak më parë mbërriti avioni i pestë nga Afganistani brenda 72 orëve me 28 persona në bord, të cilët u vendosen në Tiranë. 182 personat e mbërritur sot çojnë në 417 nr e qytetarëve afganë të ardhur në vendin tonë deri tani”, thueht në njofton.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img