Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Mbërrijnë në vendin tonë 74,880 doza të vaksinës Pfizer

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë mbërritur në vendin tonë mbrëmjen e sotme 74,880 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësosë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se vaksinat janë pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë.

Deri më tani kanë mbërritur në Shqipëri 2,571,840 vaksina anti-Covid-19.

“Kanë mbërritur në Shqipëri edhe 74,880 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë. Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,571,840 vaksina antiCOVID-19.

Jemi të vendosur të çojmë përpara planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari”, shkruan Manastriliu.

Më shumë
spot_img
spot_img