Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Mbërrijnë në vendin tonë 117 mijë doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë me kompaninë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë mbërritur nı vendin tonë 117,000 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se dozat me Pfizer janë pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë.

Deri më tani në vendin tonë kanë mbërritur 2,496,960 vaksina anti COVID-19 për vaksinimin e qytetarëve.

“Mbërritën në Shqipëri 117,000 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë.

Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,496,960 vaksina anti COVID-19, për të vijuar pa u ndalur me vaksinimin “derë më derë”, për mbrojtjen e shëndetit dhe jetës së qytetarëve”, shkruan Manastirliu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img