Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Mbërrijnë në Rinas 117,000 vaksina Pfizer, pjesë e kontratës prej 500 mijë dozash që do të blejë Shqipëria

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit 117,000 doza të vaksinës Pfizer.

Lajmi u bë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se vaksinat e mbërritura janë pjesa e parë e dozave nga kontrata e dytë prej 500 mijë që pritet të vijnë brenda vitit.

Deri më tani në vendin tonë kanë ardhur 2,379,960 vaksina anti-Covid-19.

“Sapo mbërritën 117,000 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë prej 500 mijë dozash që do të vijnë brenda vitit

2,379,960 vaksina kanë mbërritur deri tani, për të vijuar vaksinimin anticovid, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve.

Jemi të vendosur të garantojmë vaksinat #falas për çdo qytetar, deri në fund të përballjes me pandeminë”, shkruan Manastriliu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img