Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mbërrijnë 7020 vaksina Pfizer, Rama, Ahmetaj dhe Manastirliu i presin në aeroport (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

397eb96c28154aa15d8991bfb7d30155

Sapo kanë mbërritur 7020 dozat e radhës nga vaksinat e kompanisë Pfizer në aeroportin e Rinasit.

Është vetë Rama me ministrin Ahmetaj dhe ministren Manastirliu që po i presin në aeroport.

Lexo edhe: Rama jep lajmin e mirë: Në PRILL vijnë nga një vend mik 360 MIJË doza vaksina ‘AstraZeneca’, por nuk e konfirmoj dot se këto punë janë sekrete

Këto vaksina do të përdoren për mjekët dhe infermierët, ndërsa nesër do të dërgohen në Shkodër mbi 1000 doza, pasi do të hapet edhe spitali rajonal që do të presë të sëmurët me koronavirus.

Ministrja e Shëndetësisë e informoi kryeministrin se vaksinat nga Rinasi “do të shkojnë të shoqëruar nga policia në ISHP, ku bëhet procesi i hapjes”.

Edi Rama e pyeti ministren sa vaksina ndodhen brenda kutive? “Këto kutitë kanë nga…” ndërsa Manastirliu i shpjegoi se brenda tyre kanë nga “nga tre blloqe nga 195-197 flakonë, nga 6 doza kryesisht”.

Screenshot_16.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img