Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Mbërrijnë mbi 30 mijë vaksina Pfizer në aeroportin Nënë Tereza

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” këtë mbrëmje 31,590 doza të vaksinës Pfizer.

Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila iu bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen kundër Covid-19.

31,590 doza të vaksinës Pfizer mbërritën pak minuta më parë në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në mbi 1 milion e 950 mijë numrin e vaksinave anticovid të mbërritura vaksinohuni, vaksinohuni në qendrat shëndetësore dhe qendrat e vaksinimit të përqëndruar janë të hapura çdo ditë, ku çdo qytetar +18 vjeç mund të vaksinohet pa kufizim, mjafton karta e identitetit”, shkruan Ogerta Manastirliu në Facebook.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img