Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Mbërrijnë 40 800 vaksina AstraZeneca në aeroportin “Nënë Tereza”, Rama: Do e çojmë deri në fund planin e vaksinimit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë mbërritur këtë pasdite në aeroportin “Nënë Tereza” 40 800 vaksina AstraZeneca. Lajmi është konfirmuar nga kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se vaksinat anti-Covid-19 janë pjesë e financimit të qeverisë shqiptare, nëpërmjet instrumentit COVAX.

Rama shton më tej se do të vijnë edhe sasi të tjera vaksinash kundër Covid,  për të çuar deri në fund planin e vaksinimit.

“Aeroporti “Nënë Tereza” – 40,800 vaksina AstraZeneca, pjesë e financimit të qeverisë shqiptare, nëpërmjet instrumentit COVAX sapo kanë mbërritur në Tiranë. Me 899,550 vaksinat AntiCovid që kanë mbërritur deri tani në Shqipëri dhe sasitë e tjera të vaksinave që do të vijnë sipas kalendarit të kontratave që kemi siguruar, jemi të vendosur të çojmë deri në fund planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari”, shkruan kryeministri Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img