Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

MBAROI GJITHÇKA?! Manastirliu jep lajmin e mirë: Vetëm 1 rast me COVID-19 në 24 orët e fundit (SHIFRAT

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lajm shumë i mirë për Shqipërinë, pasi në 24 orët e fundit është regjistruar vetëm 1 infektim i ri me koronavirus.

Njoftimin e bën ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ndërkohë që kujtojmë se prej javësh shifrat e infektimeve kanë qenë shumë të ulëta.

Fatkeqësisht 1 83 vjeçar nga Tepelena nuk ka arritur të fitojë betejbn me COVID-19, duke e çuar në 2455 numrin e viktimave qç nga fillimi i pandemisë në vendin tonë.

Njoftimi i Ministrisë:

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:

Janë kryer 1542 testime, nga të cilat ka rezultuar pozitivë 1 qytetar nga Shkodra.

Aktualisht janë 107 pacientë aktivë me Covid19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 3 pacientë, nga të cilët 2 pacientë janë në terapi intensive.

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor betejën me COVID19 nuk e ka fituar 1 qytetar, 83 vjeç nga Tepelena. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 11 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,929 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (21 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 1

Të shëruar në 24 orë 11

Të shtruar në spitale 3

Humbje jete në 24 orë 1

Testime ditore 1542

Testime totale 777, 492

Raste pozitive 132,491

Raste të shëruara 129,929

Raste Aktive 107

Humbje jete 2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 36

Tiranë 31

Durrës 11

Berat 8

Lezhë 7

Elbasan 6

Dibër 3

Kukës 2

Gjirokastër 1

Korçë 1

Fier 1

Më shumë

spot_img
spot_img