Hapësire reklamuese

Aktualitet

Mbaroi “Festa e Birrës” dhe rruga nacionale mbulohet nga pluhuri, firma ndërtuese nuk merr masat (Foto-Video)

Shkruar nga Newsbomb
Mbaroi “Festa e Birrës” dhe rruga nacionale mbulohet nga

Shkak në fakt ishte “Festa e Birrës” që mbahej në qytetin e Korçës. Dhe sipas shoferëve, duke e ditur se në këtë rrugë për të udhëtuar drejt Korçës do të kishte shumë zyrtarë të lartë, firma që merret me shtrimin e rrugës ruante të gjitha parametrat që paguhej.

Por sapo përfundoi festa, një re pluhuri endet jo vetëm mbi rrugë por edhe në liqen. Dhe sipas banorëve të zonës, ka dy tre dite që punëtorët nuk e lagin fare. Dhe askush nuk mban përgjegjësi.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese