Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Mbante pistoletë “TT” në dhomën e hoteli, policia i hyn për kontroll dhe e arreston

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës ka arrestuar një 35 vjeçar pasi gjatë kontrollit të ushtruar në dhomën e një hoteli ku banon (rezident) Orikum, shërbimet e policisë i kenë gjetur të fshehur një armë dhe lëndë narkotike.

Në pranga ka rënë shtetasi Leonard Murati, 35 vjeç, banues në Tiranë, me rezidencë banimi në Orikum.

Në dhomë Muratit i janë gjetur:

– një armë zjarri Pistoletë e llojit TT, model 54,

– një krëhër me 6 copë fishekë të kalibrit 7.62 mm

– një sasi prej 6.5 gramë lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sattiva.

Policia bëri sekuestrimin e tyre në cilësinë e provës materiale.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img