Mbante armë pa leje, ja çfarë vendosi Gjykata për Gjikon

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:42 07-07-2020 Mbante armë pa leje, ja çfarë vendosi Gjykata për Gjikon

Asdren Gjikolli ose siç e njohim të gjithë Gjiko është dënuar me 400 euro gjobë nga Gjykata Themelore në Pejë, pasi është i akuzuar për armëmbajtje pa leje.

Bëhet me dije se Gjiko akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe është i detyruar të paguaj gjobën brenda 30 ditësh.

Sakaq me 400 euro është dënuar edhe Valon Alija, i cili gjithashtu është i dënuar për armëmbajtje pa leje.

Gjiko dhe Aliajt i janë konfiskuar armët dhe kanë pranuar fajësinë, ndërsa deklaruan se asnjëherë nuk do t’i përsërisin veprimet  të tilla, duke shprehur pendim.

Pas përballjes me gjykatën, Gjiko ka ndarë në Instastory një foto me Alijan dhe dy avokatët e tyre.

Teksa mbi foto ka shkruar ‘Të pandehurit dhe avokati’.

Screenshot_15.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012504100799561
array(1) { ["section"]=> string(62) "mbante-arme-pa-leje-ja-cfare-vendosi-gjykata-per-gjikon-213144" }