Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Mbanin drogë dhe armë, arrestohen tre ‘skifterat’ shqiptarë në Itali (EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

25e2468583634044e0d095f78353928a

Policia italiane ka vënë në pranga 3 shqiptarë në Bari për një sërë akuzash.

Mësohet se janë arrestuar Kristo Shyti 26 vjeç, Klajdi Hallulli, 28 vjeç, dhe Mariglen Myrto, 31 vjeç.

Sipas mediave të shtetit fqinj mbi shqiptarët rëndojnë akuzat për tentativë vrasjeje, grabitje dhe vjedhje.

Për tre të arrestuarit raportohet se vidhnin në bashkëpunim vilat e shtetasve italianë, ndërsa në një rast kishin plagosur edhe pronarin e njërës prej banesave.

Ndërkaq, autoritetet e shtetit fqinj kanë sekuestruar armë, mjete për vjedhje dhe disa kilogram marijuanë në banesën e Hallullit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img