Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Mbanin 13 fëmijë të mbyllur në shtëpi, fqinjët: Gjatë natës bënin diçka shumë të çuditshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia kaliforniane shpëtoi dje në një banesë 13 fëmijë që mbaheshin të mbyllur nga prindërit e tyre në kushte mizore.

Zbulimi tronditës u bë i mundur pasi një prej fëmijëve, një vajzë 17-vjeçare, mundi të arratiset dhe vuri në dijeni policinë.

Pasi shkuan në vendngjarje ata zbuluan 12 fëmijët e çiftit David dhe Louise Turpin të lidhur me zinxhirë, të paushqyer dhe të palarë.

Fqinjët shprehen se familjen nuk e shihnin të dilte shpesh, thuajse asnjëherë gjatë ditës. Ata dilnin shumë rrallë vetëm në orët e vona të natës.

Një prej fqinjëve tregon se fëmijët bënin diçka të çuditshme gjatë natës, të detyruar nga prindërit.

“Ata ecnin në katin e dytë të shtëpisë me marsh ushtarak. Detyroheshin nga prindërit e tyre. Ne kemi menduar se mund të ishte ndonjë kult, por s’na shkonte mendja se ishin fëmijët e tyre”, tregon njëprej fqinjëve.

Sakaq, edhe motra e Louise Turpin ka folur rreth ngjarjes tronditëse. Ajo tregon se kishte 13 vite pa e takuar atë, por mbante kontakt nëpërmjet telefonit.

“Asnjëherë nuk e lija t’i afrohej fëmijëve të mi. Edhe pse e kam motër, kishte diçka që s’shkonte te ajo”, rrëfen motra e saj. 

Më shumë

spot_img