Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Mbajti postin e presidentit, arrestohet Jeanine Anez

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7923b2f8ed17486cf7913ec67c4059af

Ish presidentja e përkohshme e Bolivisë, Jeanine Añez, pas rrëzimit të nëntorit 2019 të presidentit të atëhershëm Evo Morales, është arrestuar nën dyshimin e kryengritjes.

Ajo akzuohet për për terrorizëm dhe kryengritje në lidhje me dëbimin e vitit 2019 të paraardhësit të saj, ish-presidentit Evo Morales.

“Përndjekja politike ka filluar,” shkroi zonja Añez në Tëitter , së bashku me një imazh të urdhërit.

Bolivia u zhyt në trazira politike që nga fundi i vitit 2019, kur Morales, i cili ishte presidenti i parë Indigjen i vendit, kërkoi një mandat të katërt në detyrë.

Më shumë

spot_img
spot_img