Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Mazniku dhe Dallëndyshe Bici vizitojnë punonjësin e plagosur rëndë të IKMT-së, ja gjendja e inspektorëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

276cf5d396ac812a7334942c26d76448

N/kryetari i Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku dhe kryeinspektorja e IKMT-së Dallëndyshe Bici vizituan të inspektorin e IKMT-së Albert Bitraj, i cili pësoi lëndime të rënda në kokë sot në zonën e Astirit.

Bitraj ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është shtruar në Spitalin e Traumës. Për mediat, Mazniku dhe Bici u shprehën se:

‘’Falenderojmë mjekët për përkujdesjen e veçantë që kanë treguar ndaj inspektorit Bitraj’’, tha Mazniku.

‘’Qytetarët të na kuptojnë për detyrën që po kryejnë’’, thekson Bici.

Po sot u lëndua dhe inspektori tjetër Alfred Sallaku. Ai mori plagë të lehta dhe mësohet se është larguar nga spitali.

Dy inspektorët e IKMT-së ndodheshin në zonën e Astirit, ku u bënë me dije banorëve se duhet të lironin banesat deri ditën e hënë për t’i hapur rrugë projektit të ‘’Unazës së Re’’. Banorët pretendojnë se janë provokuar nga punonjësit e IKMT-së.

Prej gati 1 viti, opozita dhe banorët e Astirit kundërshtojnë hapur ngritjen e projektit të ‘’Unazës së Re’’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img