Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Mazhoranca urdhëron ndalimin e transmetimit të spotit të PD”, denoncimi nga ish-kryetarja e AMA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

178ff620a70b41f00076d4c0bbae41f7

Ish-kryetarja e AMA-s, Endira Bushati ka deklaruar se urdhëruar ndalimi i transmetimit të spotit të Partisë Demokratike për protestën e 8 dhjetorit.

Sipas Bushatit, është kryetari aktual i AMA-s i ndikuar nga mazhoranca, ai që u ka telefonuar pronarëve të televizioneve dhe i ka urdhëruar të ndërpresin transmetimin e spotit.

Reagimi i Endira Bushatit:

Ndërpritet me “urdhër telefonik” spoti i Partisë Demokratike për Protestën e 8 Dhjetorit….

Me një veprim antiligjor dhe abuziv, Kryetari i AMAs u ka telefonuar pronarëve të televizioneve dhe i ka urdhëruar të ndërpresin spotin e PD për 8 Dhjetorin.

Kur i është kërkuar që ta sillte urdhrin me shkrim, i është përgjigjur:

“Do t’ua sjell, por ndërpriteni se do t’ju gjobis!”

Mazhoranca në panik….

Urdhra telefonikë në ora 8 të darkës….

Të gjithë me ‪#‎8Dhjetor për të rrëzuar Qeverinë më të turpshme në historinë e vendit!

Lexo edhe: Basha publikon video-thirrjen për protestën e 8 dhjetorit, në shënjestër ministrat e PS-së

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img