Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

‘Mazhoranca është konsumuar, duhet të ndryshojë rrotacioni”, Duka për Reformën Zgjedhore: Shpresë për zgjedhje të mira

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0c754f38af99250f6a1bcec76234b7f7

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka ka folur për marrveshjen në Reformën Zgjedhore.

Ai është shprehur se disa nga pikat e firmosura japin shpesë se mund të kemi zgjedhje të mira. Duka është shprehur se idetifikimi biometrik është shumë i rëndësishëm, pasi ndër vite votat janë vjedhur në emër të emigrantëve të cilët nuk ishin fare në vend.

Ndër të tjera Duka ka thënë se mazhoranca është konsumuar dhe është koha që rrotacioni të ndryshojë dhe të vijë në pushtet Partia Demokratike.

“Disa pika të cilat u firmosën japin shpresa se mund të kemi zgjedhje më të mira. Siç është ai i idetifikimit biometric. Kshu që unë mendoj se ka disa përmirësime por nuk mund të them se kemi arritur profeksionin. Nuk duhet parë me syrin se kush do të fitojë apo humbë. Jo në politik por në çdo fushë të jetës, humbësi asnjëherë nuk do t’i thotë fituesit bravo. Mendoj se mazhoranca duhet ta lejë këtë sistem sepse është konsumuar” tha ndër të tjera Duka për ‘abcnews’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img