Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Maxigesic, kombinimi unik i paracetamolit dhe ibuprofenit që shëron dhimbjet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në këtë periudhë gripi, një produkt farmaceutik me origjinë Australiane, i regjistruar në 43 vende të botës, ka mbërritur edhe në Shqipëri.

Bëhet fjalë për ‘Maxigesic’,  një kombinim unik i Paracetamolit 500mg dhe Ibuprofenit 150mg, i cili sjell një veprim shumë më të shpejtë dhe efektiv ndaj dhimbjeve se sa paracetamoli dhe ibuprofeni të përdorura më vete. 

Ky medikament u vjen në ndihmë të gjithë atyre që kanë:

-Dhimbje koke

-Migrenë

-Dhimbje menstruale

-Dhimbje muskulare

-Dhimbje reumatizmale

-Dhimbje fyti

-Ulje të temperaturës

Maxigesic mund të përdoret nga të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç:

1-2 tableta çdo 6 orë, ndërsa maksimumi i dozës për 24 orë është 8 tableta.

Medikamenti gjendet në çdo farmaci edhe në këtë periudhë karantimi kur gjithçka është mbyllur por farmacitë qendrojnë hapur për t’u ardhur në ndihmë të gjithë atyre që kanë nevojë.

a77a004c-a930-4a02-beb6-b8fddda704ad.JPG

a74f429f-e966-4f7f-a266-714eda2403ae.JPG

ebb99568-1b69-4f06-86b3-d2d128fe90f3.JPG

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img