Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Mavraj dhe Memushaj për sfidën me Maqedoninë: Jemi në avantazh. Nuk ka rëndësi kush merr shiritin e kapitenit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mërgim Mavraj dhe Ledian Memushaj kanë folur për mediat përpara ndeshjeve me Marokun dhe Maqedoninë.

Sa i përket përballjes më të rëndësishme, asaj kundër Maqedonisë, Mavraj dhe Memushaj janë shprehur se Kombëtarja Shqiptare është në avantazh edhe për shkak të eksperiencëssë fituar në Kampionatin Europian.

Për kapitenin e ri të skuadrës, Mavraj dhe Memushaj kanë theksuar se kjo nuk është rëndësishme pasi ekipi ka disa kapitenë.

Mavraj: Lojtarët e Marokun njihen, por skuadrën nuk e kemi parë shpesh. Ne do të përgatitemi maksimalisht. Besoj se jemi rrit si skuadër, por edhe eksperienca do të na shërbejë në të ardhemen. Jemi në avantazh me Maqedoninë dhe Izraelin pasi kemi eksperiencë më të madhe. Kjo skuadër ka treguar që edhe Mërgimi dhe Loriku janë të zëvendësueshëm. Nuk është e rëndësishme kush e merr shiritin.

Memushaj: Nuk ka shumë rëndësi kush e merr shiritin. Unë jam kapiten te Pescara dhe ndihem i barabratë. Por besoj se nuk është zgjedhje e rëndësishme. Duhet të harrojmë çka kemi bërë më parë, pasi ky është një kompeticion i ri. Duhet të përgatitemi sa më mirë se ndeshjen më të rëndësishme e kemi me Maqedoninë. 

[iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FFederataShqiptareeFutbollit%2Fvideos%2F1031345460298016%2F&show_text=1&width=560″ width=”560″ height=”400″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” ]

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img